Druk wielkoformatowy – na co zwrócić uwagę

We współczesnym biznesie reklama stanowi podstawę, bez której trudno oczekiwać wielkich zysków. Spośród wielu rodzajów materiałów reklamowych, bardzo dobrze spisują się w tej materii banery i wydruki wielkoformatowe. Czym jest dokładnie druk wielkoformatowy? Jakie są rodzaje druku wielkoformatowego? Na co zwracać uwagę, zlecając wielkoformatowy druk? Jaka drukarnia zapewni ci najlepszy druk wielkoformatowy warszawa?

Drukowanie bez tajemnic czyli duże wydruki

niby każdy wie, że baner reklamowy stanowi najlepszą reklamę dla twojej firmy. Spośród wielu rodzajów druku, te wielkoformatowe (obejmujące m.in. banery reklamowe), cieszą się popularnością zwłaszcza w branżach reklamowych, chociaż taki druk może być tez wykorzystywany w innych gałęziach. Wydruki wielkoformatowe idealnie sprawdzają się na przykład do tworzenia dokumentacji projektowej i architektonicznej tj. plany budynków, projekty geodezyjne, mapy, rysunki techniczne, projekty CAD itp.

Czym jednak dokładnie jest druk wielkoformatowy? Jest to metoda, z której korzysta się do produkcji nośników dużego lub niestandardowego formatu. Pomimo tego, że są to spore wielkości, jakość takiego wydruku jest bardzo wysoka, a same materiały do jego produkcji są niezwykle trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Spośród druku formatowego rozróżnia się wiele form takich jak np. plakaty, tapety, tablice reklamowe, szyldy itp.

Czy druki takie wykonuje się na płótnie czy na papierze? Papier używany do druków wielkoformatowych, najczęściej składa się także z folii. Mówiąc o rodzajach druku wielkoformatowego, mamy druk offsetowy, UV i lateksowy. Bardzo często spotyka się także nazewnictwo w obrębie samych billboardów, gdzie możesz skorzystać z opcji offsetowych i cyfrowych. Jeśli zależy ci na sporej ilości wydruków, najlepiej wybrać wygodny i trwały druk offsetowy, a jeśli drukujesz jedynie jedną reklamę – wybierz druk cyfrowy. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na stronie https://www.drukomat.pl/produkty/billboardy

Możliwości druku wielkoformatowego to nie wszystko, czyli co jest ważne?

Sama mozliwość drukowania wydruków wielkoformatowych to nie wszystko. Aby stworzyć efektywną i przyciągającą reklamę, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Jednym z nich jest wielkość wydruku. Powinna być nie tylko dopasowana do twoich potrzeb, ale przede wszystkim powinna być odpowiednia wobec konkretnego projektu. Już tworząc dany projekt reklamy, należy zadbać o jego czytelność oraz atrakcyjność. Dobra reklama musi przykuć uwagę, ale nie może mieć za wiele tekstu. Wybierz taką jego ilość, aby dać odbiorcy jasny przekaz twoich usług. Pamiętaj także o dobraniu odpowiedniej kolorystyki, który nie zasłoni, ale uwypukli zamieszczony na banerze tekst.

Druga sprawa to odpowiednie podłoże wydruku. Zależy nam zatem, aby sam banner był trwały, odporny na pogodę – na duże nasłonecznienie, deszcz, wiatr itp. Dlatego zdecydowanie warto zwrócić uwagę czy druk jest laminowany.

Ostatnia sprawa to wybór właściwej drukarni, w której nowoczesna technologia stosowana do druków opiera się o plotery solwetowe. Służą one zwłaszcza do pracy z dużymi, płaskimi powierzchniami, można je też dostosować do pożądanej szerokości produktu.

Wydruki wielkoformatowe Warszawa

Drukarnia cyfrowa Drukomat zapewnia pod katem wydruków wielkoformatowych kompleksową obsługę klientów. Nasza oferta jest szeroka, obejmując między innymi drukowanie kalendarzy, wizytówek, notesów, plakatów, bannerów, książek, opakowań itp.

Do każdego zlecenia podchodzimy z najwyższą starannością, zapewniając obsługę dla najbardziej wymagających klientów.

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że wiemy co robimy, czego potrzebuje klient i jak rozwija się rynek. Wybór Drukomatu to nie tylko najwyższa jakość, ale także profesjonalne podejście do każdego klienta.